top of page

Naine Sinu Väärtus Ainult Kasvab Vanusega

"Naised lähevad vananedes aina ilusamaks. Mitte koledamaks. Naiste noorus on hinnatud modernses ühiskonnas ainult sellepärast, et nad ei ole nii suureks ohuks spirituaalselt neile, kes kardavad jumalikku naise väge. Kui naised kasvavad ja saavad küpsemaks, kutsuvad nad ligi suuremad püha naiseliku tarkuse jõud. Neil on suurem jõud, millega tuleb arvestada. Nad vibreerivad koos oma lugude loova jõuga. Nad näevad rohkem, teavad rohkem ja tunnevad rohkem. Nad taluvad vähem jama. Kui naisi õpetatakse uskuma, et vanemaks saamisel on midagi fundamentaalselt valesti ja programeeritakse kulutama raha, aega ja energiat investeerides " vananemise aeglustamiseks", läheb kaduma suur jumaliku armastuse võlv.  Mõtle,  mis saaks siis, kui kõik maailma naised hakkaksid ennast järsku armastama iga mööduva aastaga rohkem. Võimalik, et toimuks täielik revolutsioon." - Yogesh Kumar

Iga mööduva aastaga olen mina hakanud ennast järjest rohkem armastama. Täna ma tean, et on suur privileeg olla naine, selles meeste poolt domineeritud maailmas. Kuid, ma ei ole alati nii arvanud. Oli aeg, kus ma soovisin kõige enam, et oleksin sündinud mehena. Mulle tundus, et meheks olemine ôn siin maailmas palju lihtsam, kui olla naine. Naistele on nii palju keelde, käske ja ettekirjutusi selle kohta, milline üks "korralik naine" olema peab.

Aga vot seda ei ole ma mitte kunagi tahtnud olla: korralik naine". Naine, kes on ühiskonna normidele allutatud. Ta peab abielluma, lapsed saama, olema hea tütar,  ema ja abikaasa ja mitte kunagi oma lähedastele häbi tegema. Mina olen teinud paljusid asju vastupidi ja ma ei tunne mitte ühtegi grammi häbi selle eest, kes või mis ma olen olnud ja olen praegu. Jah, on asju, mida oleks võinud elus teha paremini või teisiti aga tegelikult ei oleks ilma nende kogemusteta ma täna see, kes ma olen. Ja ma tean, et mu süda on õiges kohas. Ma soovin, et me kõik saaksime olla õnnelikud ning kogeda elu, mis pole orjus ning, et me võiksime nautida kõike seda vägevust, mida see võrratu maailm meile pakub. 

Naine, kui Sa teaks, mida kõike on Sul võimalik siin elus kogeda: kõige ilusamat armastust, kõige suuremat küllust, kõige vägevamat ilu ja taevalikku naudingut - ning seda kõike iga päev. Ja seda siis, kui Sa tuled välja ühiskonna poolt Sulle seatud normidest ja reeglitest. Sellel päeval, kui Sa otsustad hakata elama elu iseendast lähtuvalt ja paned ennast esikohale, muutub Sinu ümber kõik. 

Ma olen  aastaid teinud tööd naistega, nõustades neid, viies läbi naiste koolitusi ja samuti olnud toeks oma sõbrannadele nende teekonnal. Juba mitmeid aastaid tagasi, kui minus tekkis sügav sisemine avanemine, mõistsin, mida on naistega tehtud, selles patriarhaarses maailmas. Naise 3 kõige võimsamat väge on maha surutud, kinni keeratud ja tabuks tehtud: Sinu Hääl, Sinu Süda ja Sinu Seksuaalsus! Läbi nende saab naine väljendada oma kõige suuremat jõudu, milleks on armastus! Siin ilmas ei ole ühtegi asja vägevamat, kui see armastuse jõud mida naine kannab, sest sellega saab liigutada mägesid. Ja need, kes seda kardavad teevad kõik selleks, et naised allutada ja see vägi kinni keerata. Kui Sa soovid kontrollida inimkonda, on Sul vaja kõigepealt kontrolli alla saada naised.

Sind allutada armas Naine ei ole olnud lihtne, see on olnud aastatuhandeid kestev protsess, kus väe ja võimuga on Sind pandud uskuma, et Sa ei ole ilus, et Sul pole õigus ja, et Sa pole väärt. Kõik need on olnud valed, mis on sulgenud Sinu tõelise olemuse. Oled justkui puuris olev kaunis lind, kelle tiivad on kärbitud. Elu on õpetanud Sind seisma tagaplaanil ja pannud uskuma, et mehed teavad paremini.

Kuid, Sinu tõeline loomus on vaba ja mänglev, lennates läbi elu, luues küllust, armastust ja rõõmu kõikjale. Elu manifestatsioon on Sulle lapsemäng, Sa võid luua kergusega mida iganes. Sa saad rännata oma sisemaailmas kohtadesse, mida me ka oma kõige metsikumates unistusest pole veel külastanud. Sinu vägi ja jõud on piiritu ja nii võimas, et seda on vaja olnud aastasadu tappa.

Üks Sinu väe tapmise viisidest on luua Sulle illusioon, et Sul on “parim enne” tähtaeg. Justkui Sa oleksid toit Selveri lettidel, mis ootab kedagi, kes ta kiiresti ära tarbiks, sest

muidu visatakse Sind poe taha prügikasti. Ja tõepoolest, kui paljud naised “visataksegi

ära”, kuid nad saavad vanemaks. Vahetatakse “uuema mudeli vastu”. Ühiskond ülistab noori naisi, sest nemad ei kujuta endast ohtu. Neil ei ole veel tugevalt välja kujunenud "mina". Nad ei oska tihti enda eest seista ja on kergesti mõjutatavad. Nende hormoonid on veel möllamises ja emotsioonid juhivad nende elu. Tihti ei olda kontaktis oma keha, oma tunnete, oma seksuaalsusega ja ammugi mitte oma väega. Vanemaks saades hakkab naine muutma ja küpsedes avaneb naises nii mõndagi. Aga siia on üles seatud kaval lõks: Naine, Sa oled väärtuslik maksimaalselt kuni 30 eluaastani ja sealt edasi pead Sa õnnelik olema, kui leidub mõni mees, kes on nõus Sinu kõrval ka siis veel kulgema ja ei vaheta Sind noorema mudeli vastu välja. 

Ma olen alati teadnud, et mehed, kes "ajavad taga" noori naisi, on ise jäänud poisikesteks. Ja mehed, kes on suureks sirgunud ka sisemiselt, tahavad enda kõrvale " naist", mitte tütarlast.  Tütarlaps on ebaküps naine. Nii nagu maasikas peab päikese paistel küpsema, selleks, et saada magusaks, lopsakaks marjaks, nii peame ka meie inimestena küpsema vaimsel tasandil. 

Tütarlaps on ebakindel ja otsib kõike väljaspoolt: armastust, turvatunnet, väärtustamist, heakskiitu jne. Tütarlaps loob ilu väljastpoolt. Ta ostab omale kõige ilusamad riided, paneb alati juuksed soengusse ja teeb kauni meigi. Ta lisab oma keha külge "varuosi" ja laseb oma kehasse süstida mürke, sest ta arvab, et siis teda hakatakse armastama. Kuid ta ei pane tähele seda, mis asub seespool. 

Sotsiaalmeedia on täis Beyonce'sid, Victoria Beckhame ja Jennifer Lopez'eid, kes panevad üles endast pilte igal sammul, et näidata seda, milline on väliselt täiuslik naine. Kui ma vaatan neid pilte ja videosid, mis keskenduvad peamiselt välimusele, siis ma näen nende sees väikest ja ebakindlat tüdrukut, kes pidevalt otsib  heakskiitu väljaspoolt.  Naine...ta pole Sulle eeskujuks!

Vananedes mõistab naine, et ilu luuakse seest poolt. Ta teeb ilusaks oma südame ja oma meele. Tema nägu on kaunistatud naeratusega. Ta on kaunis nii seest kui väljast, kuid ka siis, kui tal pole täiuslikku meiki ja imekaunist kleiti seljas,  on ta siiski säravalt ilus. Naine ei tee  kahju oma kehale sellepärast, et äkki siis hakkab keegi teda armastama. Ta teab oma väärtust. Naine ei lase ennast kellelgi alandada ega kohelda ebaõiglaselt, vaid teab, et tal on alati ja igas hetkes õigus teha valik oma jalgadega ehk ära kõndida olukordadest ja inimeste juurest, mis teda kahjustavad. 

Naine on suhtes kindel, rahulik ja armastav. Ta ei lase negatiivsetel emotsioonidel enda üle võimust võtta ja ta on suhte hoidjaks ja kaitsjaks. Naine toob suhtesse armastuse ja seksuaalsuse. Naine loob kodu nii ruumiliselt, kui ka energeetiliselt. Kui sinna kodusse siseneda, valdab Sind soojuse, valguse ja hubasuse tunne. Kodu peab olema turvaline koht, kus kõik muud mured seljataha jätta, koht kus ennast laadida ja välismaailma eest puhkama minna. Kodu ei tohi olla võitlustanner.

Armas Naine, mida vanemaks Sa saad, seda rohkem on Sul elutarkust. Seda rohkem on Sul küpsust. Seda rohkem oled Sa õppinud tundma iseennast ja maailma enda ümber. Ära luba seda endalt ära võtta uskudes, et mida vanemaks Sa saad, seda väärtusetumaks Sa muutud.

Kui Sa oled alles tütarlaps, siis ei ole vaja mehele minna ja hakata lapsi saama. Enne on vaja ise naiseks kasvada, et kõigepealt õppida armastama ja alles siis tuleb teadmine, milline mees valida enda kõrvale jagama seda kaunist eluteed ning seda milline mees on väärt saama Sinu laste isaks. Naine ei saa lapsi ühiskonna survel,  vaid ainult siis, kui see on tema enda puhas südame soov ja laps, keda ta siia ilma soovib tuua on tõelise tingimusteta armastuse vili. 

Minul võttis 18 aastat, et jõuda sellese kohta, kus ma praegu olen. Kui ma oleksin oma 20nendad kulutanud ainult iseenda arenguks, oleks see teekond olnud palju lühem. Kui ma oleksin oma lastele osanud parema isa valida, oleks nende lapsepõlv olnud palju rõõmsam. Kuid samas on see teekond toonud, mind sellesse hetke.....

Ma saan täna öelda südamerahuga, et ma olen õnnelik, tõesti õnnelik. Et minu kõrval on fantastiline mees, kellega koos on iga algav päev lihtsalt muinasjutt. Mul on endal nii palju elutarkust, et osata seda suhet hoida ja väärtustada iga päev seda, mis mul on. Ma ei ole enam päevagi oma emotsioonide ohver. Täna ma tean, mida tähendab olla naine ja uskuda endasse ning väärtustada ennast. Ma julgen väljendada hirmuta seda, mis on minu sees ja ma julgen olla “teistsugune” ja mitte alluda ühiskonna survele. Iga uue aastaga tunnen, kuidas ma saan targemaks ja kuidas minu sisse tuleb rohkem rahu. Ma ei muretse kortsude pärast oma näol, ega numbri pärast, mis on minu passis. 

Täna ma elan täiega. Ma olen loonud omale elu, mis on elamisväärt ja toob mulle rohkem rõõmu, kui raskuseid. Ma olen üles leidnud oma tugevused ja oma teekonna. Täna ma tean, mis on armastus. Kallis Naine, Sinu aktsiad tõusevad iga uue aastaga ja tegelikult oled Sa juba praegu hindamatu. Parim mida Sa saad endale teha, on jagada oma elu nendega, kes seda mõistavad igas hetkes. Et iga Sinuga koos oldud hetk on hindamatu kingitus.

Armastusega,


Jaya

275 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page