top of page

Seksuaalsus On Püha

„Armastuses ja intiimsuses peituvad meie haiguste ja tervenemise põhjused, nendes peitub meie kurbus ja meie rõõm, meie kannatused ja võimalused, mis viivad tervenemiseni... Ma ei tea ühtegi teist tegurit – ei toitumine, suitsetamine, sport, stress, geneetika, narkootikumid ega operatsioonid –, millel oleks meie elukvaliteedile suurem mõju kui neil kahel.“— Dr. Dean Ornish


Seksuaalsusega on manipuleeritud juba sajandeid. Sellele antud halb maine on süüvinud meie alateadvusse ja rakumällu. Suurem osa inimesi on mõistnud seksuaalsust vaid kui vahendit laste saamiseks ning lühikeste pinnapealsete orgasmide kogemiseks. Seksuaalsust on seostatud vaid füüsilise kehaga, vahel isegi loomaliku ja tüütu vajadusega, mis tekitab palju probleeme.

Orgasmi tõelist olemust on meie eest kaua peidus hoitud. Meie kehad on ära unustanud kosmilise orgasmi, sest juba sajandeid on meile õpetatud, et seksuaalsus on halb. Sellise õpetusega on püütud meid kontrolli all hoida, et takistada meie püüet vabadusele, mis seksuaalsusega kontaktis olemisega kaasneb. Seks ühendab meid ekstaasienergiaga, mis omakorda ühendab inimese jumaliku alge ja sealt pärineva informatsiooniga. On väga oluline puhastada meie meeltes olev negatiivsus ning hakata tähelepanu pöörama seksuaalenergia teadlikule kasutamisele ja hoidmisele.  

Meie seksuaalorganid on justkui teed naudinguteni, mis tervendavad ja stimuleerivad keha ning annavad võimaluse luua ühendus oma kõrgema minaga. Seksuaalsust on nii vääriti mõistetud, et kui see kahe inimese vahel aktiveerub, on sellel äärmiselt harva midagi pistmist spirituaalsusega. Seksuaalsus avab meile spirituaalse maailma, mille aluseks on vabadus ja kus iseennast nähakse loojana. Vaatamata sellele kasutatakse seksi harva sillana, et jõuda kõrgemate teadvuseseisunditeni.


Sügav intiimsus

Seksuaalsuse läbi väga kõrgete teadvuseseisunditeni jõudmine on lihtsaim monogaamses suhtes olles. Monogaamsus sobib suuremale osale meie ühiskonnast väga hästi, sest see vastab meie vibratsioonile. Kui meil on palju partnereid, siis me oleme vähem ausad ja peidame oma tõelist olemust: me jagame oma energiat natuke siia ja natuke sinna ega lähe kunagi põhjalikult sügavuti.

Seega on kõige parem olla suhtes ühe inimesega korraga. Ole truu, ole avatud ja jaga ennast selle inimesega, kellega sa koos oled, ning mine temaga nii kaugele, kui saad. Kui sinu valitud partner on kogu eluks, on tore. Kui te aga jõuate kohta, kus teie vahel puudub suhtlus ja teineteise teenimine ning sa tunned, et suhe ei toeta enam sinu arengut, siis on aeg lahti lasta ja minna edasi kellegi teisega, kes on sinuga samas vibratsioonis.

Kui me oleme koos ühe partneriga, siis tekib usaldus. Suuremal osal meist on väga raske usaldada iseennast, sest meile pole seda kunagi õpetatud, kuid suhtes saame me seda õppida. Suhe toimib kui peegel, näidates sulle väljast seda, mida sa enda sees ei näe. Partner peegeldab meile meid endid, kui me loome selleks pinnase avatud kommunikatsiooni ja sügava intiimsusega – kui me ei kasuta seksi põgenemismehhanismina.

Suurem osa inimesi kasutab paraku seksi põgenemiseks, viisiks, kuidas vältida intiimsust. Selle asemel et teineteisega ühilduda intiimsel ja spirituaalsel tasandil, sulgeme oma emotsioonide keskuse, oma südame, ehitame ümber müürid ja teeme pinnapealset genitaalset seksi. Sest on liiga hirmutav minna intensiivsele ja sügavale teekonnale oma partneriga, täielikku keha ja hinge ühendusse. Ka kirglik seks võib olla imeline, aga oluline on mõista, et see on ainult jäämäe tipp. On veel palju-palju, mida me võiksime kogeda ja mitte keegi teine ei hoia sind sellest eemale kui sina ise, sinu uskumused ja hirmud, mis ei luba oma müüre ja kaitseid maha võtta.


Armastuse seisund

Kõige kõrgemad kogemused seksuaalsuses tulevad läbi armastuse kogemuse. Sellel pole midagi pistmist suhtes olemisega. Selleks on vaja kahte inimest, kes naudivad teineteist ning jagavad naudinguid viisil, mis avab nende teadvuse erinevaid tasandeid. Armastus on meie elu olemus, see on meie suhete olemus ja see on ülim, mida endas arendada. Kõige tähtsam on armastuse vibratsioon.

Ideaalis peaksime oma seksuaalsust avastama läbi tunnete. Kui meie seksuaalsus on ühendatud südametasandiga ja harmoonias partneriga, võime kogeda uskumatuid seisundeid. Seksuaalsuse läbi on võimalik jõuda seisundisse, mida kutsutakse õndsuseks. Selles kaob aeg, kaob välismaailma taju, kaob minatunnetus, sa tunned täielikku vabanemist. Ning, kui minna siit edasi meditatiivsesse seisundisse, on võimalik jõuda veel kõrgemate teadvusetasanditeni. Mida rohkem on inimesel seksuaaliha, seda andekam ja avatum on see inimene spirituaalselt. Vastupidi sellele, mida on meile juba palju sajandeid sisendatud, käivad seksuaalsus ja spirituaalsus käsikäes.

Buddha on öelnud: „Kui mul oleks veel üks nii suur vaenlane olnud kui seks, siis ma poleks oma teekonnal õnnestunud.“ Ka Buddhal oli väga suur seksuaaliha, kuigi meie tahame arvata, et spirituaalsed inimesed pole üldse seksuaalsed. Seksuaalsus on võti, värav kõrgemate teadvusetasandite juurde. Seksuaalsus pole miski, mida peaks maha suruma või mille pärast peaks häbi tundma. Seksuaalsuse läbi võime tõusta kõrgustesse, kui me vaid lubame endi seksuaalsusele sellise nurga alt vaadata.

Meil on aeg lahti lasta kõigest negatiivsest, mis on meie peas seksuaalsusega seotud. Meil on vaja rahu teha seksuaalsusega endi olemuses, me ei pea ennast hoidma seksist eemale, vaid lubama endasse uued arusaamad, mis tõstavad meid kõrgemale, ning lubavad meil lennata kõrgustesse läbi armastuse ja seksuaalsuse ühendamise.

Kui armastus on miski, mis su elus loob pidevaid kannatusi ja sa ei mõista, miks see nii on, siis vastus peitub tõenäoliselt selles, et sa otsid armastust väljastpoolt. Sa otsid kedagi teist, kes annaks su elule mõtte. Kui seda inimest pole, siis tunned end tühja ja mõttetuna. Kuid armastuse võti peitub eelkõige iseenda armastamises. Me kipume seda pidevalt unustama ja otsime järgmist suhet, et tunda ennast täiusliku ja tervikuna. Tegelikkuses peame me õppima, kuidas olla üksinda ja armastada iseennast. Üksildustunne on lihtsalt meelepete, tegelikult pole me kunagi üksinda.

Kui sa hakkad armastama iseennast ja sul kaob ära vajadus kellegi teise järele, alles siis on võimalik vastu võtta seda, mida teine saab sulle anda. Kui me armastame ennast, siis me ei tee kompromisse ega ole suhetes inimestega, kes panevad meid ennast tundma vähem väärtuslikena, kui me oleme. Ole iseenda suhtes armastuse vibratsioonis, austa iseennast ja tea, et ainus suhe, mis kestab eluaeg, on sul iseendaga. Armasta ennast esimesena.


Armastusega,


Jaya

74 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page