Terapeudi Kursuse Esimene Moodul-Saame tuttavaks oma juurtega

Updated: May 20

2014 aastal viisin ma esimest korda Eestis läbi minu poolt kokku pandud Tantra Terapeudi kursust. Olin ise selleks ajaks juba 4 aastat sügavuti õppinud jooga ja tantra praktikaid ja teooriaid ning alates 2013 aastat, töötasin ka ise tantra terapeudina. Sellel ajal oli see Eestis midagi täiesti uut ja värsket. Aga mida siis teeb üks tantra terapeut?Kui inimestel on suhteprobleemid, siis nad lähevad tavaliselt suhteterapeudi juurde, kui neil on tervisehädad, siis otsitakse endale kas arst või alternatiiv meditsiini praktiseeriv terapeut aga, kui on probleemid seksuaalsusega, kelle juurde siis pöörduda? Väga palju on inimesi, kellel on seksuaalsusega seotud raskeid kogemusi, mida tahaks tervendada ja mida tihti ei julgetagi kellegiga jagada. Seksoloogi juurde minnes saab küll oma murest rääkida, kuid tihti kuulen oma klientidelt, et tegelikult pole nad sealt oma probleemi lahendamiseks abi saanud. Nii saigi loodud amet, kus inimene saab tulla oma murega terapeudi juurde, kes ainult mitte ei kuula teda ära, vaid aitab otsida selle teemaga seonduvalt toimivaid lahendusi ja mis kõige tähtsam, teeb tööd ka kliendi kehaga. Paljud seksuaalsusega seotud probleemid lahenevad just läbi kehatöö ja ainult vestlusest seal siiski ei aita.


Kas sa teadsid, et näiteks Soomes soovitavad meestearstid meestele, kellel on erektsioonihäired minna Tantra massaazi? Selle asemel, et kirjutada välja ravim, mis tegelikkuses ei otsi probleemi põhjust ega pikemas perspektiivis lahenda ka probleemi, saab koos terapeudiga hakata otsa vaatama probleemi tekke põhjustele ja samal ajal läbi puudutuse saab ka aidata kehal tervenema. Oma 9 tööaasta jooksul olen näinud palju imelisi tervenemisi ja palju muutuseid, mis tekivad inimese ellu siis, kui nad saavad kontakti oma tõelise seksuaalsusega ja leiavad nii põhjuse ja siis ka lahenduse seksuaalsusega seotud probleemile.


Tulles nüüd tagasi terapeudi kursuse juurde, siis tihti tekkis mul tahtmine pakkuda inimesele võimalust õppida sügavuti seda kõike mida ma ise olin aastatega omandanud. Olen alati öelnud, et seksuaalsus on justkui kogumik sellest kes me tegelikult sisemiselt oleme. Oma seksuaalsust me varjata tavaliselt ei saa. Läbi selle paistab välja kogu meie sisemus. Kas me oleme voodis kontrollivad, domineerivad, häbelikud või hoopis kiskjalikud. Kas meie seksuaalsus on tasakaalus või oleme me tema orjad? Teades milline on inimese seksuaalsus, tean ma tema kohta juba päris palju. Teadsin, et kõik, kes tulevad kursusele õppima ei saa mitte kunagi terapeutideks, vaid paljud tulevad õppima just iseenda jaoks. Ja nii aasta aastalt järjest rohkem, muutsin ma seda kursust nii, et see annaks osalejatele teadmisi sellest, kuidas meie koos selle maailmaga toimime. Kuidas saaks elada elu, mis on harmooniline, tasakaalus ja kus me saame olla õnnelikus suhtes nii enda, oma kaaslase ja ka oma lastega. Me võtame läbi palju erinevaid teemasid ja saame otsa vaadata endale mitmest erinevast nurgast.


Kursuse esimeses moodulis tutvume oma juurtega. Kust ma tulen, kes ma olen ja miks ma olen just täpselt selliseks kujunenud. Miks ma kogen oma suhteid sellisena nagu ma neid kogen? Vaatame otsa oma lapsepõlvele, avame ennast jagades oma lugusid teistega ja saame õppida ennast paremini mõistma. Minu juur- meie esimene energiakeskus. Mida see meie olemuse jaoks annab? Miks on ta meile oluline? Kas ma tean mida tähendab olla ühenduses maaga ja olla maandatud? Kas ma tean kuidas võetakse meilt ära maandatus ja läbi selle viiakse meid endast järjest kaugemale. Miks on meestel täna nii palju seksuaalsusega seotud probleeme, nagu näiteks erektsioonihäired, eesnäärme probleemid ja kas neile on äkki olemas täiesti lihtsad ravimite vabad lahendused? Miks on naise jaoks ühendus maaga äärmiselt oluline ja kuidas seda pidevalt hoida.


Igas moodulis loeme läbi ka ühe raamatu, mis aitab meil mõista ja toetab teemasid mida sellel moodulil läbi võtsime. Kõikidest moodulistes saab endaga kaasa ka joogapraktika, mis toetab seda energiakeskust, mida seekord tundma õppisime. Saame teada millised on meie nõrgad kohad ja millised meie tugevad, mis on seotud just selle keskusega. Läbi jooga saame oma energeetikat toetada, muuta ja tasakaalustada. Meil on võimalik õppida oma meelt rahustama, või oma viha emotsioonist läbi töötama. Saame õppida oma südant avama või häält valla laskma. Kui palju on tegelikult meie sees peidus seda, mida sa mitte kunagi koolis õppida ei saa. Koolis õpitu ei aita sind selles elus kõige tähtsama teemaga - kuidas selles kehastuses elada ja kuidas seda maist kogemust ise juhtima hakata.Kuidas mõista, et miks ma just selline olen ja miks minu elutee on selline nagu ta on. Kursuse ajal teeme erinevaid meditatsioone, õpime teooriaid ja praktikaid ja siis, kui oleme valmis õpime ka seda, kuidas anda oma kaaslasele või oma kliendile tulevikus tõeliselt tervendavat puudutust.


Järgmine kord kirjeldan seda, mida me õpime juba teises moodulis.....seal tulevad mängu meie emotsioonid ja meie seksuaalsus.......Kuidas sina tunned, kas sina juhid oma emotsioone ja seksuaalsust või juhivad nemad hoopis sind?


Uus Terapeudi kursus on aga peagi algamas, juba augusti lõpus. Mai kuus registreerides ja makstes kehtib varajase registreerija hind. Selleks, et kursuse kohta rohkem infot saada, klikka alloleval lingil: (lingi avanedes keri alla poole ja peale esimesi kursuse kuupäevi on link Read More, vajuta sinna, et lugeda ülejäänud infot).


https://www.jayashivani.ee/events-1/uus-terapeudi-kursus-grupp-2Armastusega,


Katrin

169 views0 comments